Táborisko Vlára

Od roku 2007 prevádzkujeme vlastné táborisko. Keď sme ho získali, boli to len dve spustnuté chaty a rozpadajúci sa prístrešok. Po niekoľkých rokoch sa nám ho podarilo zrekonštruovať na veľmi solídnu táborovú základňu.

Mega lúka

Táborisko sa rozprestiera na veľkej rovnej lúke. Z jednej strany ho lemuje rieka Vlára, z druhej strany strmý zalesnený svah. Bez problémov pojme aj celozborový tábor.

Priestory

V centrálnej časti táboriska sa nachádza malá chata. Štrnásť ľudí v nej môže nocovať na posteliach. V podkroví je priestor pre ďalších jedenásť ľudí v spacákoch. Vedľa chaty stojí veľký drevený prístrešok, kde sa dá schovať pred dažďom. Kapacita prístrešku je asi štyridsať ľudí.

Luxusná kuchyňa

Veľkou výhodou je samostatne stojaca kuchyňa. Poskytuje potrebné zázemie na varenie pre veľké skupiny ľudí. Na našich táboroch bez problémov zvláda nápor 60 – 70 skautov. Ďalšia kuchyňa – poľná – je inštalovaná  pod prístreškom, ktorý slúži aj ako jedáleň.

Vybavenie

• Plynový sporák (kuchyňa)
  • Sporák na drevo (chata)
  • Pec na drevo (prístrešok)
  • Poľné WC (latrína)
  • Poľná vojenská umyvárka
  • Úžitková voda na varenie a umývanie

Doprava

Táborisko leží neďaleko cesty E57, z ktorej vedie poľná cesta (0,6 km). Najbližšia autobusová zastávka, Horné Srnie – Rybníky, je asi 700 m od táboriska; železničná stanica Vlársky průsmyk (ČR) je vzdialená 1 km. Parkovať je možné na menšej lúke tesne pred táboriskom.

Najbližšie obce:
Horné Srnie 5 km, Nemšová 9 km
Zdravotné stredisko: Horné Srnie 5 km

Požičanie

Ak by ste chceli mať tábor  na Vláre, ozvite sa nám. Ak to nebude kolidovať s našimi akciami, radi vám táborisko požičiame.

Cena:
Skauti: 15 € / deň
Malé skupiny skautov: 1 € / os. / deň
Iné mládežnícke org.: 20 € / deň
Ostatní: 25 € / deň

Kalendár obsadenosti
Prevádzkový poriadok

Správca táboriska: Vladimír Janečka, vlado.janecka@gmail.com

FVK_8788_crop

taborisko_2

Ďakujeme všetkým známym i neznámym podporovateľom. Bez ich pomoci by bolo naše fungovanie oveľa náročnejšie.

OBEC HORNÉ SRNIE

Obec nám dlhodobo poskytuje klubovňu, táborisko na Vláre a pomáha nám aj finančne. (600 € v roku 2015).

MESTO NEMŠOVÁ

MsÚ Nemšová nám prenajíma za symbolickú cenu klubovňu v Ľuborči a pomáha nám aj finančnými príspevkami (1600 € v roku 2015)

FARSKÝ ÚRAD DOLNÁ SÚČA

FÚ poskytuje zdarma priestory na vzdelávacie aktivity zboru aj Slovenského skautingu.

FIRMY

Bricol, Horné Srnie

Viackrát nášmu zboru venoval 2 % zo svojich daní.

Cemmac, Horné Srnie

Odbory firmy Cemmac v Hornom Srní pomáhajú s dopravou materiálu.

Ligna, Horné Srnie

Zdarma poskytuje rezivo na rekonštrukciu skautských chát.

Urbariát, Horné Srnie

Viackrát nám poskytla žrďovinu na táborové stavby.

SPONZORI PLESU

Daruj Let Balónom