KRÍŽOM KRÁŽOM

Ahoj milá včielka a vĺča, odvážna skautka a skaut, za dobrodružstvom túžiaca rangerka a ranger, obetavá roverka a rover, vytrvalá staršia skautka či skaut, i všetci ostatní členovia nášho zboru.

Prinášame vám exkluzívnu hru pre všetkých, ktorí ste odhodlaní vydať sa KRÍŽOM KRÁŽOM po krajine okolo vás. Do hry sa môže zapojiť ktokoľvek z vás, avšak na hru bude potrebné využiť mobilný telefón – smartphone, do ktorého si treba nainštalovať aplikáciu na čítanie QR kódov. Stačí už len denne od 4.5. do 15.5. sledovať náš Facebook, Instagram alebo túto sekciu našej webovej stránky a všetko podstatné sa vždy dozvieš.

PRINCÍP HRY

• Počas 10 dní (od 4. mája) budú postupne zverejňované indície (nájdeš ich pod týmto textom), ktoré slúžia na určenie konkrétneho miesta.
  • Týchto miest bude celkovo 7. Niektoré budú blízko, iné ďaleko.
  • Každá obec (Nemšová, Horné Srnie, Dolná Súča) bude mať vždy svoje vlastné totožné miesto.
  • Na tomto mieste bude určitý čas (24-72 hodín) ukrytý obrázok s QR kódom, ktorý je potrebné „naskenovať“ mobilným telefónom
  • Získaný obrázok si treba uložiť do mobilu, odporúčame si ho aj vytlačiť.
  • Každý získaný obrázok je časťou skladačky, ktorá je v zašifrovanom jazyku.
  • Po zverejnení všetkých QR kódov bude v nasledovný deň zverejnený aj kľúč na dešifrovanie získanej skladačky.
  • Každý, kto nám vo finálny deň pošle správnu odpoveď po rozšifrovaní skladačky, získa malú odmenu.

PRAVIDLÁ HRY

Prvý bod skautského zákona hovorí, že na skautovu česť sa dá spoľahnúť. A tak veríme, že budeme dobrovoľne plniť nasledovné pravidlá:

• Úlohu plní každý sám za seba!
  • Indíciu si môžete len odfotiť (nebrať so sebou ani s ňou nemanipulovať)
  • Indícia bude na mieste vždy len stanovený čas, ktorý zverejníme (zväčša 24 hodín)!
  • Získané indície nesmie účastník ďalej nikomu posielať ani inak šíriť!
  • Spôsob dopravy na miesto je možný len bezmotorovým prostriedkom (bicykel, kolobežka…) alebo pešo!
  • Pri presune na miesto treba dodržiavať pravidlá cestnej premávky!
  • Pri získavaní indícií je potrebné dodržiavať opatrenia súvisiace s COVID-19, to znamená nedotýkať sa indície, nestretnúť sa pri indícii s iným človekom, mať nasadené ochranné rúško, po návrate domov si dôkladne umyť ruky!

Tak neváhaj a vydaj sa KRÍŽOM KRÁŽOM po krajine za dobrodružstvom!

Ak sa vám v posledných dňoch nepodarilo zobraziť získaný QR kód, napíšte nám prosím na náš Facebook alebo Instagram. Pošlite nám kód, ktorý vám nešlo zobraziť a my vám obratom pošleme rozšifrovanú indíciu.

POSLEDNÁ INDÍCIA = DEŠIFROVACÍ KĽÚČ (zverejnená od 13. mája 12:00 do 14. mája 12:00)

Poslednou indíciou je kľúč, ktorý vám pomôže dešifrovať získané indície. Nájdeš ich na miestach, ktoré sú ukryté v týchto riadkoch. Chýbajúce písmená musíš uhádnuť sám, a tak zistíš, kam sa za kľúčom treba vydať.

S_ _OT_Š_E     (Nemšová)

V_ŠO_     (Horné Srnie)

H_ _ H_Š     (Dolná Súča)

Nezabudni nám správne rozkódavanú odpoveď poslať čo najskôr na náš Facebook alebo Instagram, pretože prví traja úspešní súťažiaci budú odmenení vecnou cenou z edície SOM SKAUT/SOM SKAUTKA. Ale nezúfaj, malú pozornosť máme aj pre ostatných, ktorí pošlú svoje odpovede. Tešíme sa na ne.