ZAPOJ SA DO SKAUTSKEJ SLUŽBY

Slovenský skauting spustil pred niekoľkými dňami celoslovenskú dobrovoľnícku iniciatívu Skautská služba. Spoločným koordinovaním stoviek skautov a skautiek chceme pomôcť núdznym a pracovať na zmiernení dopadu preventívnych opatrení v súvislosti so šírením vírusového ochorenia.

Naším hlavným cieľom je zapojiť sa a zvýšiť kapacity aktuálne prebiehajúcej pomoci organizovanej mimovládnymi organizáciami, štátnymi orgánmi, príspevkovými inštitúciami a subjektmi verejnej správy. Organizovaním našich členov chceme podporiť už prebiehajúce a fungujúce aktivity. Skautky a skauti budú šiť rúška pre dobrovoľníkov a spoluobčanov so zvýšeným rizikom nakazenia, budú roznášať obedy a nakupovať pre starších ľudí a onkologických pacientov, budeme strážiť deti zdravotníckemu personálu v nemocniciach, zapožičiame náš materiál subjektom verejnej správy či nemocniciam. Viac informácií nájdete na stránke organizácie www.skauting.sk.