Meniny nášho patróna sme oslávili aj nočným pochodom

V deň menín nášho patróna sv. Františka z Assisi, 4. októbra 2019, sa stretla veľká skupina skautov a rangerov v Skalke nad Váhom, aby spolu oslávili jeho meniny výpravou v prírode. Výprava to bola netypická, lebo išlo o nočný pochod, na ktorý prišlo 29 účastníkov. Ako sa neskôr ukázalo, bol to asi jediný možný čas v tom víkende dostať sa do prírody bez toho, aby sme zmokli. Pochod sme chceli začať sv. omšou o 18:00, tá sa však posunula na neskôr. Martin Šumichrast, ktorý je mimochodom novým skautským vodcom, preto vybavil, že sa môžeme zložiť v záhrade na fare, a tak sme čas využili hrami v miestnej farskej záhrade. Potom sme sa zúčastnili na spomínanej sv. omše. Dá sa povedať že sme tam „vypredali kostol“, čo si všimol aj miestny farár. Po omši sme už začali putovať smer klubovňa Horné Srnie, nie však po ceste, ale krížom cez hory. Po ceste sme chceli aj opekať a niečo si zahrať, ale na Jahodovom vŕšku nad Trenčianskou Závadou nás zastihli prvé kvapky dažďa, tak sme sa ponáhľali do srňanskej klubovne, kde sme prišli za jemného mrholenia. Stihli sme to len tak-tak, lebo odvtedy pršalo už celú sobotu. Večer sme využili schopnosti z hry Tetris, aby sme sa všetci naukladali do klubovne k spánku. Na druhý deň sa k nám pridali vĺčatá a včielky z Horného Srnia, Dolnej Súče a Nemšovej a spolu sme strávili doobedie v športovej hale v Srní, kde sme mali tradičnú akciu Ferdo. Skauti si pripravili pre nich program vo forme šifry, kde nápovede získavali na jednotlivých stanoviskách s prvou pomocou, uzlami či KPZ-kou. Na záver sme si zahrali naše obľúbené hry, ako Škótov proti Angličanom, žmurkanú, latrínu a pobrali sa domov.
Ivan Štefánek

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.