Darujte 2 %

117. zbor sv. Františka z Assisi

Hrnčiarsky kruh, špeciálny kvíz aj chutná torta. Oslávili sme 15 rokov

  • 7. decembra 2018
  • No Comments

„Ďakujeme, že v dnešnej pretechnizovanej, komerčnej a rýchlej dobe ukazujete našim deťom, aké sú tie správne hodnoty.“

To sú slová, ktoré nám do knihy odkazov napísal jeden z rodičov počas osláv nášho výročia. Práve naša 15-ročnica bola príležitosťou na to, aby sme rodičom aj podporovateľom ukázali, čo nám skauting dal a stále dáva. Rozhodli sme sa preto, že toto podujatie zorganizujeme formou rozmanitých aktivít. V sobotu 27. októbra sme sa ešte hodinku pred oficiálnym začiatkom všetci zišli a rozdelili si posledné úlohy. Vďaka patrí obzvlášť  členkám družiny Plameniaky a Žirafky a aj mladším skautom, ktorí prišli na akciu skôr a zapojili sa do príprav.

Krátko pred štrnástou začali prichádzať prví hostia. O chvíľu sme už v rovnošatách slávnostným nástupom otvorili oslavy našej 15-ročnice. Ďakujeme Bobrovi a LyTerke za ich slová, vďaka ktorým sme si pripomenuli začiatky fungovania nášho zboru.

Po nástupe začalo prvé kolo aktivít, bezkonkurenčne najväčší záujem bol o keramický workshop pod vedením Veroniky Hrickovej, kde si zväčša naše včielky vyrábali hrnčeky a iné keramické ozdoby a vyskúšali si prácu s hrnčiarskym kruhom. Vyrábali sa aj turbančeky a tiež špeciálne ekologické obrúsky. Práve workshop o minimalizovaní odpadu mala pod taktovkou Bebe, ktorá ochotne vysvetľovala, ako sa dá žiť bez zbytočných plastových obalov.

Na našich oslavách nechýbali ani typické skautské aktivity, deti si mohli s Martinom vyskúšať viazať uzly, naučiť sa, ako sa správne brúsi nôž alebo čo najrýchlejšie postaviť stan. Blonďák mal pre malých aj veľkých pripravený kvíz o našom zbore, pri ktorom sme si zaspomínali aj na vtipné táborové príhody.

O zdravotnícky stánok mali najväčší záujem naši skautskí rodičia. Tanitan im prakticky ukazovala, ako poskytnúť prvú pomoc, a odmerala tiež krvný tlak. Dobrodružnú dušu našich roverov sme ukázali počas cestovateľských prednášok o exotickom Maroku a Gruzínsku.  O tom, čo nám skauting dáva a prečo je dôležitý pre život sme diskutovali s LyTerkou, Šavodom a Martinom. Každý z nich porozprával svoju cestu skautingom a spoločne sme sa zhodli, že angažovanie v skautingu začína byť čoraz viac vo verejnosti cenené.

Záver našej oslavy patril oceňovaniu našich členov, ktorí sa zaslúžili o vznik a fungovanie zboru, rozdávaniu špeciálnych zápisníkov, torty, prezentácii našich najlepších fotiek a nemohlo chýbať ani spoločné fotenie.

Počas celej akcie bola pre hostí pripravená oddychová zóna, ktorú pripravili naše rangerky z Horného Srnia. Roman sa zase postaral o vynikajúce technické zabezpečenie, Duši fotografickým okom zachytil každý dôležitý moment. Vďaka patrí aj Keke, Bobrovi a Alis za starostlivosť o vzácnych hostí. O naše brušká sa už tradične postaral Medveď vynikajúcim gulášom a špeciálne ďakujeme patrí aj Radke, ktorá pripravila úžasné tortičky. Veľmi sme sa potešili starým známym tváram a ich rodinkám: Lydke, Murovi, Joshuovi, Peťulík, Monke, Rudkovi, Zrnke a všetkým, ktorí prišli našu 15-ročnicu osláviť s nami a povzbudiť nás do ďalšej práce. Najväčšie ĎAKUJEME však patrí našej zborovej vodkyni LyTerke, ktorá nás všetkých zmenežovala a počas akcie myslela na každý detail. Vďaka jej patrí aj za to, že práve pod jej taktovkou sme sa dostali až k 15. výročiu nášho fungovania.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na našom Facebooku.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nič lepšie ako skauting doteraz nikto pre deti nevymyslel.
– Július Satinský