117. zbor sv. Františka z Assisi

Betlehemské svetlo príde opäť medzi nás

Ani sme sa nenazdali a Vianoce sú opäť tu. Vraví sa o nich, že sú najkrajšími sviatkami v roku, sviatkami pokoja a radosti. K ich čarovnej atmosfére neodmysliteľne patrí aj Betlehemské svetlo. Nám, skautom, sa dostalo veľkej výsady – pomáhame z roznášaním svetielka po celom Slovensku.

Skauti roznášajú svetlo vlakom, ktorý k nám do Nemšovej príde v sobotu 22. decembra 2018. Ak nechceš premeškať túto udalosť, buď na vlakovej stanici v Nemšovej v sobotu o 11:50.
Toto svetlo ďalej odovzdáme, ešte v ten istý deň, skautom do Dolnej Súče. Do Súče pôjdeme peši, preto si treba vziať pevnú obuv, teplé oblečenie, jedlo, pitie a skautskú šatku. Stretneme sa pred klubovňou v Ľuborči, v sobotu 22.12. o 13:30. Odovzdanie svetla v Súči bude o 16:30 v kostole. Zo Súče pôjdeme autobusom o 17:47. Tento spoj však ide len do Skalky ad Váhom, kde budeme o 17:56. Preto prosíme rodičov, aby prišli pre svoje deti autom. V prípade zlého počasia sa táto výprava ruší.
Skauti tiež tradične roznášajú Betlehemské svetlo aj na Štedrý deň priamo do domovov. Do roznášania Betlehemského svetla sa môžeš zapojiť aj ty.
Ráno 24.12 bude o 8:00 svätá omša v kostole v Nemšovej, kde počas omše odpálime Betlehemské svetlo na adventný veniec. Po svätej omši (približne o 9:00) pôjdeme roznášať svetlo do domácností. Návrat domov je najneskôr o 12:00. V Hornom Srní sa bude Betlehemské svetlo roznášať od 9:00 do 12:00.
Pre viac informácií neváhaj kontaktovať svojho radcu.

Značky:,
Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nič lepšie ako skauting doteraz nikto pre deti nevymyslel.
– Július Satinský